Nagłówek Strony

NOWOŚĆ: VELUX ACTIVE with NETATMO


INNOWACJA NA TWOIM PODDASZU: VELUX ACTIVE with Netatmo Działający w oparciu o czujniki system sterowania produktami VELUX.

Automatycznie dba o idealny klimat w Twoim domu.

VELUX ACTIVE with NETATMO to system, który dzięki nowoczesnej technologii udowadnia jak niewiele potrzeba, by poprawić jakość powietrza w domu. Jego działanie opiera się na pracy inteligentnych czujników mierzących poziom dwutlenku węgla, wilgotność powietrza i temperaturę panującą we wnętrzu. W oparciu o te dane system steruje położeniem markiz, okien dachowych, a także wewnętrznych i zewnętrznych rolet VELUX INTEGRA®. Specjalny zestaw adaptacyjny pozwala zaadaptować okna dachowe z górnym otwieraniem marki VELUX do zdalnie sterowanych okien VELUX INTEGRA®. Wystarczy zakupić prosty w montażu system adaptacyjny z silnikiem.

Inteligentne czujniki
Tworzące system inteligentne czujniki mierzące temperaturę, wilgotność powietrza i zawartość dwutlenku węgla pozwalają VELUX ACTIVE samodzielnie uruchamiać okna i rolety, by utrzymać optymalną jakość powietrza wewnątrz domu. Dodatkowo system wentyluje pomieszczenia opierając swoje działanie  na lokalnych warunkach pogodowych.

Automatyczna ochrona przed zbytnim nagrzewaniem
Dzięki danym meteorologicznym, w tym informacjom o zbliżających się falach gorąca, rolety i markizy VELUX opuszczają się samodzielnie, by uchronić wnętrze przed zbytnim nagrzaniem.

Wszystko pod kontrolą, dzięki aplikacji VELUX ACTIVE na urządzenia mobilne
Aby z dowolnego miejsca monitorować jakość powietrza panującą w domu i sterować pracą okien dachowych oraz zewnętrznych i wewnętrznych rolet VELUX INTEGRA®, wystarczy urządzenie mobilne, takie jak tablet czy smartfon.

Prosta aktywacja systemu
Okna dachowe VELUX INTEGRA® można zamknąć jednym dotknięciem specjalnego przycisku. System pozostanie wówczas aktywny, jednak w trybie nieobecności domowników. Oznacza to możliwość wietrzenia domu, jednak w bezpieczny sposób – poprzez klapy wentylacyjne, bez konieczności otwierania okien.

System działa w protokole io-homecontrol®.
System może zostać wyposażony w kolejne wewnętrzne czujniki klimatu poddasza, by kontrolować jakość powietrza w różnych pomieszczeniach. Dodatkowe wyposażenie stanowi przycisk „Wyjście”, wprowadzający tryb nieobecności w domu.

VELUX ACTIVE with Netatmo jest kompatybilny z:

  • zasilanymi z sieci lub baterii słonecznych oknami dachowymi, roletami i markizami VELUX INTEGRA® z technologią io-homecontrol® (produkowanymi od 2007 r.)
  • obsługiwanymi ręcznie oknami dachowymi VELUX z górnym otwieraniem, produkowanymi od maja 2000 r. (wymagany zestaw adaptacyjny z silnikiem zasilanym energią słoneczną KSX)